Biz Kimiz

 

MOPAK GRUP

Tohumun hikayesini bilir misiniz? Nasıl büyüdüğünü, geliştiğini, toprağına tutunmak için nasıl uğraştığını... ?

Önce büyük, göz alabildiğince geniş topraklara serpilir. Yalnızdır, küçüktür ama bulunduğu yeri tanımak, üzerinde olduğu toprağa ait olmak için azimlidir. Büyümek, serpilmek ve diğer tohumlardan daha verimli olabilmek için bekler. Bazen yağmurla yıkanır, bazen güneşle beslenir, bazen mevsimler boynunu büktürür ama güçlü olmak, sabretmektir.

Bunu bilir ve başını hep dik tutar. Doğru zaman geldiğinde, hep yukarı bakmanın, yılmamanın ödülünü alır, mahsul verir. Ve her iyi mahsulden sonra yeniden toprağına, evine döneceğini bilir. Ve hep yeniden başlayacağını... Durmadan, tükenmeden, hep yenilenerek ve güçlenerek...

Tıpkı Mopak Grup gibi... 1 asır önce kağıt üretimine başlayan Mopak Grup, bugün Ortadoğu ve Balkanlar'ın en büyük kağıt ve karton üreticisi ve Türk Kağıt ve Karton Sektörü’nün lider kuruluşudur. 

%100 Türk sermayesiyle kazanılan büyük başarıların mimarı olarak birçok ülkeye yaptığı ihracatı ile sektörün en büyük dinamosudur. Yüksek büyüme hızı, 18 gr'dan 500 gr'a uzanan ürün çeşitliliği, 46 ülkeye yaptığı ihracat ve Dalaman'daki dev entegre tesisleriyle dünya markası olarak kendinden söz ettiren MOPAK'ın yıllık üretim, kağıt işleme kapasiteleri aşağıdaki gibidir: 

  • 100.000 tonun üstünde kağıt işleme hacmi (fotokopi kağıdı, okul defteri, bilgisayar süreli formu vb)  
  • 140.000 ton oluklu mukavva kağıdı üretim kapasitesi 
  • 140.000 kuşeli karton üretim kapasitesi
  • 40.000 ton kuşeli kağıt üretim kapasitesi
  • 40.000 ton sıvamasız 1. hamur kağıt üretim kapasitesi
  • 7.500 ton selüloz üretimi
  • 25.000 ton sigara ve filtre uç kağıdı üretimi

Ayrıca Deinking ve OCC hatlarıyla atık kağıt üretimi konusunda da hacmini gitgide yükseltmektedir.