İnsan Kaynakları Politikaları

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKALARI

MOPAK GRUP, 1926’dan bu yana değişen ve gelişen yapısını, yeni teknoloji ve pazarların yanı sıra insan kaynaklarına da yatırım yaparak güçlendirmeye devam etmektedir. Kuruluşundan bu yana, uzun yıllardır emek vermeye devam eden deneyimli ve uzman çalışan ve yönetici kadrolarının yanı sıra, bu deneyimi ileriye taşıyacak genç yetenekleri bünyesine katan MOPAK sürekli gelişim politikasını insan kaynaklarında da uygulamaktadır.

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi doğrultusunda MOPAK GRUP’un stratejik hedefleri baz alınarak tüm çalışanların görev tanımlarına uygun hedef ve yetkinlikleri belirlenmektedir. Şirket içi ve dışı eğitim programları, bireysel rotasyon ve iş zenginleştirme olanakları, yatırım projeleri ve komite çalışmaları ile çalışanlarına çeşitli kariyer olanakları sağlayan MOPAK, aynı zamanda performans değerlendirme süreci ile çalışanlarının verimliliğini ve başarılarını kariyerleri doğrultusunda desteklemekte ve iyileştirme alanları için eğitim/gelişim planları oluşturmaktadır.

Çalışanlarının sağlığı ve güvenliğine özel önem veren firmamız, her çalışanın işe girdiği günden itibaren iş güvenliği konusunda alması gereken önlemler ile ilgili eğitimlerini vermekte ve iş ortamında bu konuda sürekli iyileştirme çalışmaları sürdürmektedir. Adil ve standartlara dayalı olan ücret sisteminde, piyasa koşullarına uygun ücretlendirme ve yan olanakların yanı sıra performansa dayalı ödüllendirmeler de yapılmaktadır. Çalışanlarının motivasyonunu arttırma amacıyla yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyen firmamız, ayrıca yine çalışanların oluşturduğu hobi kulüplerini de destekleyen aktiviteler yapmaktadır.