Mopak
"1926'dan Günümüze Kalitenin Adı"
S.S.S | Site Haritası |
Arama
Türkçe English Deutsch

MOPAK GRUP HAKKINDA

Türk Kağıt ve Karton Sektörü'nün lideri...

25gr'dan 500gr'a uzanan ürün çeşitliliği 
                                                                                                                                                                          
Ortadoğu ve Balkanlar'ın en büyük kağıt ve karton üreticisi...
                                            
36 ülkeye ihracat yapan bir dünya devi...   
                                                                                                                                     
Bugün %125 yıllık büyüme hızı, 200.000 ton/yıl kağıt işleme kapasitesi, 85.000 ton/yıl selüloz, 180.000 ton/yıl 1.hamur kağıt, 72.000 ton/yıl kuşe ve 85.000 ton/yıl karton üretimi ile MOPAK Grup, 80 yıldır hep daha iyinin arayışlarını sürdürmeye, kendisini yenilemeye ve geliştirmeye devam etmektedir.

Büyüme hızını öz kaynaklarını kullanarak her geçen gün artıran MOPAK Kağıt Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde

  MOPAK Kemalpaşa Kağıt-Karton Entegre Tesisleri
  MOPAK Dalaman Selüloz-Kağıt-Karton Entegre Tesisleri                                           
  MOPAK Taşköprü Kendir Selülozu - Sigara Kağıdı Tesisleri
  MOLAYPAK Tifdruk Baskı-Ambalaj San. ve Tic. A. Ş.
  MOPAK Deutschland Papier Vertriebs GmbH şirketleri faaliyet göstermektedir.

2001 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan en yüksek teklifle devralınan  Dalaman Selüloz-Kağıt ve Karton Tesisleri, gerek yenilenme süreci gerekse bugün ulaştığı üretim kapasitesi ile üst düzey devlet yetkilileri tarafından ?En Başarılı Özelleştirme Örneği' olarak gösterilmektedir.

Yine 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan Kastamonu-Taşköprü Selüloz ve Sigara Kağıdı Entegre Tesisi'ni devralan MOPAK, bugün bu tesiste yerli ve yabancı sigara sektörünün sigara, filtre ve uç kağıdı ihtiyacına cevap verebilecek konuma ulaşmıştır.

Türkiye'de Bir İlk...
Tüketiciyi bilinçlendirici ve çevreci misyonuyla Türkiye'de bir ilke daha imza atan MOPAK, 'Endüstriyel Okaliptüs Ormanları' kurma projesini başlatmıştır. Endüstriyel Ormanlar Projesi istihdam yaratırken aynı zamanda ekolojik düzene de destek sağlayacaktır. Türk Ekonomisi'ne ve çevreye çok büyük katkıda bulunan Endüstriyel Okaliptüs Grandis Plantasyonları 5 Nisan 2003'de Türkiye'de ilk kez hayata geçirilmiştir.

75000 hektar alana yayılacak plantasyonlardan 3 milyon m³ kağıtlık odun, 750000 ton okaliptüs selülozu üretimi hedeflenmektedir.

Yakın gelecekte sürekli kağıtlık odun temin ederek selüloz ve kağıt üretmek ve dünya piyasalarına ihraç etmek amacıyla başlatılan bu proje kapsamında, okaliptüs selülozundan üretilen kağıt diğerlerinden çok farklı özelliklere sahiptir:

 • Beyazlığı yüksektir.
 • Yüzeyde homojen bir dağılım içerir.
 • Opasitesi yüksektir.
 • Tozlanma yapmaz.
 • Hacimlidir.
 • Kalınlığı her noktada aynıdır.
 • Kesimde bıçakların ömrünü uzatır.
 • Nem dağılımı homojendir.
 • Kopma, patlama ve yırtılma faktörleri yüksektir.
 • Yüzey tutkallaması, baskı, fotokopi ve yazıcılarda problemsiz ve seri çalışır.
 • Yüzey yolunma dayanıklılığı yüksektir.

Kağıdın ana hammaddesi selülozun yapımında kullanılan okaliptüs ağacını, ithal etmek yerine sözleşmeli üreticilik yöntemiyle okaliptüs plantasyonları kurdurarak sağlamayı hedefleyen Endüstriyel Okaliptüs Plantasyonları Projesi Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından ödüllendirilmiştir.

21. yüzyılın en saygın dünya markalarından biri olma bilinciyle çalışmalarını sürdüren MOPAK Grup, daha iyi ürün ve hizmet sunabilmek için müşteri beklentilerini dinlemiş, yatırımlarını bu doğrultuda şekillendirmiş, yoğun rekabetin yaşandığı bir pazarda kalite, ürün çeşitliliği, uygun fiyat, satış öncesi ve sonrası hizmet anlayışıyla gerek ulusal, gerekse uluslararası pazarlarda kendine özel bir yer edinmiştir.

Bir dünya şirketi ve dünya markası olmanın koşulunun sadece üretim ve teknolojik gelişmelere uyum sağlamak değil aynı zamanda çalışanlarına düzenli eğitimler vermek ve ülkesinin sosyal, kültürel anlamda kalkınmasına da destek olmaktan geçtiğini bilen        MOPAK Grup, bu doğrultuda da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Birey ve takım motivasyonunu artıran şirket içi eğitimlerini ara vermeden sürdürmekte, 1997 yılında kurduğu MOPAK Endüstri ve Meslek Lisesi'nde sektöre kalifiye eleman yetiştirmekte ve 1998 yılında        hayata geçirdiği MOPAK Eğitim Vakfı (MEV) aracılığıyla yaptığı sanat ve kültür faaliyetleriyle gerek yatırım yaptığı bölgelerin gerekse Türkiye'nin sosyal hayatına katkıda bulunmaktadır.

Kağıtta Okaliptüs Farkı!

   
 
© Copyright 2015 Kullanım Esasları | Gizlilik Sözü | Telif Hakları